60 ezer Euró társadalmi vállalkozásoknak

Harmadik alkalommal hirdeti meg az UniCredit Bank és az UniCredit Alapítvány társadalmi célú pályázatát nonprofit szervezetek számára. A 60.000 euró összdíjazású „Lépj Velünk!” társadalmi innovációs program idén a társadalmi vállalkozásokra fókuszál.

  • A program idei egyik újdonsága, hogy már a legjobb 10 pályázót is tanácsadással segítik üzleti tervük finomításában, hogy azt a szakmai zsűri előtt sikeresen mutathassák be.
  • A közülük kikerülő három nyertes a pénzbeli támogatáson túl 12 hónapos szakmai mentorálást kap, hogy a sikeres vállalkozáshoz szükséges üzleti készségeit megerősíthesse.
  • A pályázatok benyújtási határideje 2017. december 17. A részletes kiírásról az érdeklődő szervezetek a www.unicreditbank.hu/lepjvelunk oldalakon tájékozódhatnak.

A programba idén olyan nonprofit szervezetek pályázhatnak, amelyek a hátrányos helyzetű csoportok gazdasági kiszolgáltatottságának csökkentését társadalmi vállalkozás megvalósításával és működtetésével kívánják elérni: a vállalkozások egy társadalmi probléma megoldásán dolgoznak, a keletkezett nyereséget pedig visszaforgatják a cél megvalósítása érdekében. A pályázat olyan innovatív megoldásokat díjaz, amelyek abban segítik a hátrányos helyzetű közösségeket, hogy saját erőfeszítéseik révén, fenntartható módon javítsanak életkörülményeiken.

A pályázaton két kategóriában hirdetnek eredményt: induló és már működő társadalmi vállalkozások egyaránt jelentkezhetnek.

A legjobbnak ítélt 10 szervezetet 1 alkalmas tanácsadással segítik üzleti tervük finomításában, és a zsűri előtti sikeres prezentációra való felkészülésben. Közülük a szakmai zsűri három nyertest választ ki 2018 márciusában.

Az összesen 60.000 euró támogatási összegből a három legjobb pályázó 55.000 eurót közvetlenül nyerhet el, 5.000 eurót pedig az UniCredit Bank munkatársai szavaznak meg az általuk legsikeresebbnek ítélt projekt számára.

A nyertesek komplex támogatást kapnak, a pénzen túl a program részeként a korábbi 6 hónap helyett immár 12 hónapos, személyre szabott mentorálási folyamatban vesznek részt. A mentorálás abban segít, hogy a vállalkozások képességeiket és lehetőségeiket hatékonyan kiaknázva fejlődhessenek, így biztosítva a hosszú távú társadalmi hatást. A szakmai támogatást a program együttműködő partnere, a NESsT Magyarország biztosítja, a mentorálásba az UniCredit Bank vezető menedzserei is bekapcsolódnak.

Maurizio Carrara, az UniCredit Alapítvány elnöke rámutatott: az egyszerű adományozás égető problémákat enyhíthet, de abban is segíteni kell a hátrányos helyzetű csoportokat, hogy kiléphessenek a számukra előnytelen élethelyzetből. „Mi ezzel a programmal azokat a legjobb megoldásokat szeretnénk megtalálni és díjazni, amelyek nem pusztán anyagilag támogatják a hátrányos helyzetű közösségeket, de motiválóak és jobb jövőt biztosítanak számukra. Ilyen hosszú távon is fenntartható üzleti megoldásokat kínálnak a társadalmi vállalkozások, amelyeknek kezdetben komplex támogatásra van szükségük.”

„Ezekben a vállalkozásokban a civil segítő szándék és egy innovatív, jó üzleti ötlet találkozik – hangsúlyozta Marco Iannaccone, az UniCredit Bank általános vezérigazgató-helyettese. – Az anyagiakon túl ez utóbbi fejlesztésében is sokat tudunk segíteni önkéntes mentorainkkal, banki kollégáink üzleti és szakmai ismereteinek átadásával.”

A tavalyi év egyik díjazottja, a Nem Adjuk Fel Szociális Szövetkezetet képviselő Veres Marianna konkrét példákkal illusztrálta, miben segítette őket a mentorálási folyamat: „A NESsT üzleti képzése során alakítottuk ki a marketing stratégiánkat, és a melegkonyhánk üzleti stratégiáját. Rengeteget segítettek a bank vezető menedzserei is, az ő révükön kapott végleges formát az értékesítési rendszerünk, és finomodott a vezetési struktúránk is. Alapvetően pedig mindenben meghatározza a szemléletünket, hogy a folyamat végére elkezdtük civilként is otthon érezni magunkat az üzleti életben.”

UniCredit Alapítvány

Az UniCredit Alapítványt 2003-ban alapították azzal a céllal, hogy hozzájáruljon a szolidaritás és filantrópia fejlesztéséhez mindazokban a közösségekben és területeken, ahol a Csoport tevékenykedik (az európai és Közép-ázsiai régió 17 országában). Pénzügyi források és vezetői készségek átadásával az UniCredit Alapítvány olyan nagy hatású társadalmi projekteket és kezdeményezéseket támogat, melyek helyi vonatkozásúak. A megvalósított projektek esélyt adnak a munkavállalóknak arra, hogy a bankon belül ennek a kultúrának még inkább a részeseivé válhassanak. Az elmúlt 10 évben az Alapítvány több mint 400 olyan projektet és kezdeményezést támogatott, melyeknél a befektetés teljes összege helyi szinten meghaladja a 100 millió eurót. www.unicreditfoundation.org

UniCredit Bank

UniCredit Bank az UniCredit Csoport tagja, amely egy sikeres páneurópai kereskedelmi bankcsoport és amely teljesen integrált vállalati és befektetési banki szolgáltatásaival, valamint egyedülálló nyugat-, közép- és kelet-európai hálózatával áll 25 milliós ügyfélköre rendelkezésére.

Az UniCredit kínálatában a helyi szakértelem nemzetközi hozzáféréssel párosul, ügyfeleinek globális rendelkezésre állást és támogatást nyújt – páratlan, 14 országra kiterjedő fő piacainak vezető bankjain keresztül és további 18 országban világszerte. Az UniCredit európai bankhálózata Olaszország, Németország, Ausztria, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, a Cseh Köztársaság, Horvátország, Magyarország, Oroszország, Románia, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia és Törökország piacára terjed ki.

NESsT

A NESsT a feltörekvő piacgazdaságok legégetőbb társadalmi problémaira nyújt megoldást fenntartható társadalmi vállalkozások támogatása és fejlesztése révén. A Latin-Amerikában és Közép-Európában működő NESsT a társadalmi vállalkozások katalizátora, finanszírozási megoldásokat és szakmai tanácsadást biztosítva a szervezeteknek.1997-es alapítása óta több mint nyolcmillió dollárt fektetett be a társadalmi vállalkozásokba, valamint mintegy 3300 társadalmi vállalkozást képzett és fejlesztett negyven országban.

További információ:www.nesst.org

(Forrás: www.civilhirugynokseg.hu)

Scroll to Top