Pályázati kiírás – Az önkéntes tűzoltó egyesületek 2018. évi támogatására

Magyarország 2018. évi központi költségvetéséről szóló 2017. évi C. törvény a Belügyminisztérium fejezeti kezelésű előirányzatai között támogatást biztosít az önkéntes tűzoltó egyesületek részére.

A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (a továbbiakban: BM OKF) a közreműködő Magyar Tűzoltó Szövetséggel (a továbbiakban: MTSZ) közösen pályázatot ír ki az önkéntes tűzoltó egyesületek (a továbbiakban: ÖTE) tűzoltási-, műszaki mentési-

(a továbbiakban: szaktevékenység), ifjúság nevelési- és hagyományőrzési tevékenységéhez kapcsolódó működési és felhalmozási költségek finanszírozására, műszaki-technikai és informatikai fejlesztésére, valamint az önkéntes tűzoltók oktatásának támogatására.

  1. A pályázat kiírásának célja

A pályázat a hivatásos tűzoltóságokkal (a továbbiakban: HTP) együttműködési megállapodást (a továbbiakban: EMÜ) kötött ÖTE-k szaktevékenységét, társadalmi szerepvállalásának segítését szolgálja. A pályázat célja az ÖTE-k működéséhez, felszereltségük javításához, az önkéntes tűzoltók szakmai képzéséhez valamint szertár építéshez, felújításhoz való hozzájárulás a vállalt feladatokhoz kapcsolódóan.

  1. A támogatható tevékenységek

A támogatás a tűz elleni védekezésről, a műszaki mentésről és a tűzoltóságról szóló

  1. évi XXXI. törvénynek (a továbbiakban: Ttv.), a végrehajtási rendeleteinek, valamint az önkéntes tűzoltó egyesületek támogatásának, tűzoltó szakmai irányításának és felügyeletének katasztrófavédelmi feladatairól szóló 2/2013. (V. 17.) BM OKF utasításnak való megfelelést segítő tevékenységekre, és a cél szerinti tevékenységek feltételeinek biztosítására fordítható.
  1. A pályázat keretösszege

Az ÖTE-k támogatására jelen pályázatban rendelkezésre álló keretösszeg mértéke 435 millió Ft.

  1. A pályázat benyújtásának alapvető feltételei, keretei

Pályázatot csak HTP-vel kötött érvényes és hatályos EMÜ-vel rendelkező, Magyarországon nyilvántartásba vett ÖTE nyújthat be.

Pályázni a pályázati adatlap (1. melléklet) kitöltésével és a pályázati kiírásnak megfelelő dokumentumok csatolásával lehet.

Egy ÖTE csak egy pályázatot nyújthat be -a pályázaton belül több támogatási kategóriára-, az alábbi támogatási igénnyel:

  1. kategóriájú EMÜ-t kötött ÖTE legfeljebb: 1 100 000 Ft
  2. kategóriájú EMÜ-t kötött ÖTE legfeljebb: 850 000 Ft

III. kategóriájú EMÜ-t kötött ÖTE legfeljebb: 450 000 Ft

  1. kategóriájú EMÜ-t kötött ÖTE legfeljebb: 250 000 Ft
  2. A pályázati támogatás kizárólag olyan kiadásokra számolható el, melyek finanszírozása közvetett úton más forrásból (különösen költségvetési támogatás terhére) nem valósul meg.
  3. Támogatási kategóriák

A pályázaton elnyert támogatásnak a támogatási kategóriáktól eltérő felhasználására nincs lehetőség.

5.1. Működési költség

Pályázatot nyújthat be az I., II., III., és IV. kategóriájú EMÜ-t kötött ÖTE.

A közüzemi díj költsége csak közüzemi szolgáltató által az ÖTE nevére kiállított számla alapján pályázható és számolható el. A számlán szereplő fogyasztási helynek meg kell egyeznie az ÖTE székhelyével, vagy használatában lévő szertár címével. Ha a fogyasztási hely nincs az ÖTE kizárólagos használatában, akkor a költségeknek csak a használati joggal arányos része pályázható és számolható el.

Az Internet szolgáltatás számlájának az ÖTE nevére kell szólnia, továbbá a számlán szereplő fogyasztási helynek meg kell egyeznie az ÖTE székhelyével, vagy a használatában lévő szertár címével.

A támogatási időszakban felmerült, az ÖTE tulajdonában, üzemben tartásában, vagy a tulajdonossal, illetve üzembentartóval kötött írásbeli megállapodás alapján használatában lévő gépjárművekkel, kisgépekkel kapcsolatos költségek pályázhatók és számolhatók el.

Kötelező gépjármű felelősségbiztosítás és CASCO biztosítás díja a támogatási időszakra vonatkozó mértékben pályázható (kifizetés dátumaként elfogadott a támogatási időszakot megelőző évben történt teljesítés is).

Támogatási kategórián belül igényelhető:

  1. a) szertár üzemeltetési költség címen a támogatási időszakra eső közüzemi díj és internet szolgáltatás díja:

– villamosenergia,

– vezetékes földgáz,

– víz- és/vagy csatorna, illetve szennyvíz begyűjtés költsége,

– hulladékszállítás,

– telekommunikáció (vezetékes és mobil telefon előfizetési díja, szervezeti telefon feltöltő kártyája, internet szolgáltatás előfizetési díj);

  1. b) gépjármű fenntartási költsége

– kötelező gépjármű felelősségbiztosítás,

– EMÜ-ben szereplő, tűzoltási, műszaki mentési tevékenységre használt gépjármű CASCO biztosítása;

– hatósági műszaki vizsga és vizsgáztatás,

– tűzvédelmi technika felülvizsgálat,

– hajtó-, kenő- és karbantartó anyagok,

– alkatrész és javítási költség;

  1. c) eszköz, felszerelés fenntartási költség

– biztonságtechnikai felülvizsgálat,

– alkatrész, javítás;

  1. d) alkalmassági vizsgálatok költsége

– foglalkozás egészségügyi vizsgálat,

– gépjárművezetők részére megkülönböztető jelzést használó gépjármű vezetésére jogosító engedély kiadása előtti közlekedéspszichológiai vizsgálat, ha pályázaton kívül BM OKF-nél, vagy Nemzeti Közlekedési Hatóságnál történt;

  1. e) egyéb működési költségek

– útiköltség,

– posta, könyvelési- és közjegyzői díj,

– tisztító- és irodaszerek, nyomtató festékpatron,

  1. f) ifjúság neveléssel, hagyományőrzéssel kapcsolatos költségek

– szakmai verseny nevezési díja,

– szakmai tábor részvételi díja,

– szállás,

– étkezés, élelmiszer;

– díjazás (oklevél, serleg, érem);

  1. g) forma- és egyenruha költsége

– ifjúsági és felnőtt önkéntes tűzoltók egységes megjelenését szolgáló ruházat és a hozzá kapcsolódó feliratozás költsége.

Pályázni a pályázati adatlapon (1. sz. melléklet) a támogatási igény és a hozzá kapcsolódó adatok feltüntetésével lehet. Működési költség elszámolásakor a fenti tételek között az eltérés – külön engedély kérése nélkül – megengedett.

5.2. Eszköz beszerzés

Pályázatot nyújthat be az I., II. és III. és IV. kategóriájú EMÜ-t kötött ÖTE.

Támogatási kategórián belül igényelhető:

  1. a) bútor beszerzési költsége

– irodabútor,

– öltözőszekrény,

– polcrendszer;

– bútoranyag;

  1. b) informatikai és távközlési eszköz beszerzési költsége

– számítógép, táblagép, mobiltelefon és a hozzájuk kapcsolódó perifériás eszközök,

– nyomtató,

– oktatáshoz szükséges informatikai eszközök.

  1. c) szakfelszerelés beszerzési költsége

– az 5.6. pontban nem szereplő, rendszeresített szívó- és nyomóoldali szakfelszerelések, kéziszerszámok;

  1. d) utánfutó beszerzési költsége

– az ÖTE tulajdonában, üzemben tartásában, vagy a tulajdonossal, illetve üzembentartóval kötött írásbeli megállapodás alapján használatában lévő gépjárművel vontatható könnyű pótkocsi;

  1. e) tisztító- és karbantartó eszközök beszerzési költsége.

Az állami támogatás terhére megvásárolt, bruttó 200 000 Ft egységárat meghaladó eszközök tekintetében a vásárlástól számított 7 évig, az informatikai eszközök tekintetében 3 évig elidegenítési és terhelési tilalom áll fenn. Az ÖTE köteles az elnyert támogatásból beszerzett, bruttó 200 000 Ft egységárat meghaladó eszközökről az elidegenítési és terhelési tilalom időtartama alatt tételes és naprakész nyilvántartást vezetni.

Amennyiben a fenti elidegenítési és terhelési tilalom időszakán belül az ÖTE és a HTP közötti hatályos EMÜ megszűnik, az állami támogatás terhére beszerzett, bruttó 200 000 Ft egységárat meghaladó eszközök tulajdonjoga minden további jogcselekmény nélkül a

BM OKF-re száll. Az ÖTE köteles 10 naptári napon belül az eszközök visszaadására.

Az elidegenítési tilalom megszegése esetén az ÖTE köteles a bruttó 200 000 Ft egységárat meghaladó összegben beszerzett eszközök elidegenítés időpontjában fennálló nyilvántartási értékének megtérítésére a BM OKF részére.

Pályázni a pályázati adatlapon (1. sz. melléklet) a támogatási igény és a hozzá kapcsolódó adatok feltüntetésével lehet. Eszköz beszerzési költség elszámolásakor a fenti tételek között az eltérés – külön engedély kérése nélkül – megengedett.

  • Szertár építés, felújítás

Pályázatot nyújthat be az I., II. és III. és IV. kategóriájú EMÜ-t kötött ÖTE.

Támogatási kategórián belül tűzoltó szertár építéséhez, bővítéséhez, felújításához szükséges anyagok és egyéb költsége igényelhető.

  1. a) Szertár építés, bővítés

Építés körébe tartozik egy új épület építése, külső tér betonozása, szilárd térburkolása, míg a bővítés körébe tartozik az olyan változtatás, amely a szertárépület alapterületének növekedésével jár (pl. helyiség létesítés, tetőtér beépítés stb.).

  1. b) Szertár felújítás, korszerűsítés

A felújítás-korszerűsítés körébe tartozik a tetőszerkezet és héjazat javítása, cseréje, a födém javítása vagy cseréje, vakolatjavítás, festés, külső hőszigetelés, nyílászárók cseréje, padozat javítása vagy cseréje, fűtés létesítése vagy korszerűsítése, világítás létesítése vagy korszerűsítése, vizesblokk létesítése, vagy korszerűsítése, közmű csatlakozás kiépítése.

  1. c) Egyéb költség

Egyéb költség körébe tartozik a költségbecslésben szereplő szállítási-, kivitelezési költség, valamint annál a berendezésnél, épülettartozéknál, ami a későbbiekben szakipari karbantartást igényel, a beépítési költség is pályázható (pl. garázskapu, gázkazán stb.).

Pályázni a pályázati adatlapon (1. melléklet) az építőanyag, gépészeti berendezés megnevezésének mennyiségének és bruttó anyag- és egyéb költségének feltüntetésével, valamint a szükséges dokumentációk becsatolásával lehet. Más tulajdonában álló, de az ÖTE által használt ingatlan esetén a tulajdonos nyilatkozatai összevonhatóak.

5.4. Oktatás, vizsga

Pályázatot nyújthat be az I., II., III., és IV. kategóriájú EMÜ-t kötött ÖTE

Támogatási kategórián belül igényelhető:

– tűzoltó technika kezelői vizsga (gépjárműfecskendő-, illetve műszaki mentés gépeinek-kezelői vizsgái);

– gépjárművezetők részére megkülönböztető jelzést használó gépjármű vezetésére jogosító engedély kiadása előtti közlekedéspszichológiai vizsgálat (a továbbiakban: PAV). A pályázat csak az elsőfokú PAV vizsgálatot tartalmazza;

A műszaki mentés gépkezelői és gépjárműfecskendő kezelői típus vizsga pályázat feltétele a tűzoltó alaptanfolyam (40 órás) megléte.

A pályázattal vizsgalehetőséget elnyertek számára a felkészítés elméleti és alapozó gyakorlati képzését az illetékes Katasztrófavédelmi Igazgatóság (a továbbiakban: KI), a támogatást nyert ÖTE eszközeivel térítésmentesen végzi. A gyakorlati felkészítés – az adott eszköz gyakorlati felkészítési tematikája alapján – az ÖTE feladata.

A vizsgáztatást a Katasztrófavédelmi Oktatási Központ (a továbbiakban: KOK) bonyolítja le a KI által kitöltött (vizsgára) Jelentkezési Lap, valamint az ÖTE által kitöltött gyakorlati idő igazolás csatolásával. A vizsga időpontját és helyszínét a KI és a KOK egyezteti.

A tanfolyamok felkészítési tematikája, a jelentkezési lap és a gyakorlati idő igazolás letölthető a http://kok.katasztrofavedelem.hu/index2.php?pageid=muszaki_tanfolyamok oldalról.

A PAV vizsgálatot a BM OKF által működtetett pszichológiai alkalmasság-vizsgálóhely hajtja végre.

Pályázni a pályázati adatlapon (1. melléklet) a vizsga számának megadásával lehet.

5.5. EDR rádió

Pályázatot nyújthat be az I. és II. kategóriájú EMÜ-t kötött ÖTE.

Támogatási kategórián belül kézi EDR rádió, 1 kezelős kivitelben mobil EDR rádió,

2 kezelős kivitelben mobil (SEPURA, vagy MOTOROLA) EDR rádió és SEPURA SRG3X00 terminálhoz hátsó kezelő kiépítéséhez szükséges tartozék igényelhető az alábbiak szerint:

kézi EDR rádió legfeljebb 2 db

1 kezelős kivitelben mobil EDR rádió legfeljebb 1 db

2 kezelős kivitelben mobil EDR rádió legfeljebb 1 db

hátsó kezelő kiépítéséhez szükséges tartozék legfeljebb 2 készlet

Pályázat 1 db EDR rádióra és csak második kezelőhely kiépítéséhez szükséges tartozékra is benyújtható. A rádiókat a BM OKF adja át. A támogatásként átvett eszközök tekintetében az átvételtől számított 7 évig elidegenítési és terhelési tilalom áll fenn. Az ÖTE köteles az elnyert EDR rádiókról az elidegenítési és terhelési tilalom időtartama alatt tételes és naprakész nyilvántartást vezetni.

Amennyiben a fenti elidegenítési és terhelési tilalom időszakán belül az ÖTE és a HTP közötti hatályos EMÜ megszűnik, az állami támogatás terhére beszerzett EDR rádiók visszaszállnak a BM OKF tulajdonába. Az elidegenítési tilalom megszegése esetén az ÖTE köteles az EDR rádió elidegenítés időpontjában fennálló nyilvántartási értékének megtérítésére a BM OKF részére.

A mobil rádió beépítési költsége a pályázat által nem finanszírozott, az a pályázót terheli.

A szabályszerű rádió bekötés a garancia elvesztését nem vonja maga után.

A pályázati adatlapon feltüntetett eszköz árak tájékoztató jellegűek.

Pályázni a pályázati adatlapon (1. melléklet) a rádió, illetve készlet darabszámának megadásával, illetve korábban jóváhagyott kérelemmel nem rendelkező ÖTE-nek a KI igazgató által záradékolt csatlakozási kérelem becsatolásával lehet.

5.6. Tűzoltó védő- és technikai eszköz

Pályázatot nyújthat be az I., II., III., és IV. kategóriájú EMÜ-t kötött ÖTE.

Támogatási kategórián belül tűzoltó védő- és technikai eszközök igényelhetők a pályázati adatlapon (1. melléklet) található eszközök közül.

A pályázati adatlapon feltüntetett eszköz árak tájékoztató jellegűek.

A mérettel rendelkező védőeszközök méretigényeit a nyerteseknek a pályázati döntésről szóló, illetékes KI általi értesítéstől számított 5 munkanapon belül kell megadniuk a HTP és KI útján a BM OKF részére. Ha a nyertes a határidőn belül nem közli a méretigényeit, akkor a méreteket a támogató határozza meg.

A támogatásként átvett eszközök tekintetében az átvételtől számított 1 évig, a bruttó

200 000 Ft egységárat meghaladó eszközök – kivéve tűzoltó bevetési védőruha – tekintetében az átvételtől számított 7 évig elidegenítési és terhelési tilalom áll fenn. Az ÖTE köteles az elnyert tűzoltó védő- és technikai eszközökről az elidegenítési és terhelési tilalom időtartama alatt tételes és naprakész nyilvántartást vezetni.

Amennyiben a fenti elidegenítési és terhelési tilalmak időszakán belül az ÖTE és a HTP közötti hatályos EMÜ megszűnik, az állami támogatás terhére beszerzett tűzoltó védő- és technikai eszközök visszaszállnak a BM OKF tulajdonába. Az elidegenítési tilalom megszegése esetén az ÖTE köteles a tűzoltó védő- és technikai eszközök elidegenítés időpontjában fennálló nyilvántartási értékének megtérítésére a BM OKF részére.

Pályázni a pályázati adatlapon (1. melléklet) az eszköz darabszámának megadásával lehet.

  1. Pályázók köre

6.1. Pályázat benyújtására jogosult ÖTE

Pályázat benyújtására jogosult az ÖTE, ha

  1. a) a bíróság a pályázat HTP-hez történő benyújtásának határidejéig jogerősen nyilvántartásba vette, és alapszabálya szerint szaktevékenységet, IV. kategóriájú EMÜ-t kötött ÖTE esetében ifjúságnevelést, hagyományőrzést végez;
  2. b) a Ttv.-ben foglaltaknak megfelelően a pályázat HTP-hez benyújtásának végső határidejéig EMÜ-t kötött a HTP-vel;
  3. c) rendelkezik önálló adószámmal, valamint önálló bankszámlával;
  4. d) a pályázat benyújtásakor nincs lejárt köztartozása, és erről a pályázati dokumentációhoz 30 napnál nem régebbi együttes adóhatósági igazolást, vagy az adóhatóság köztartozásmentes adózói adatbázisából lekérdezett

(http://nav.gov.hu/nav/adatbazisok/koztartozasmentes/egyszeru_lekerdezes), a pályázat benyújtásának időpontjában aktuális, hitelesített igazolást csatol;

  1. e) vállalja, hogy a pályázat benyújtását követő 30 napon belül -ha eddig ezt nem tette meg- kérelmezi felvételét az állami adóhatóság internetes honlapján elérhető köztartozásmentes adózói adatbázisba, és erről képviselője a pályázat benyújtásával egyidejűleg nyilatkozik (a támogatások folyósításának feltétele a Támogató által a köztartozásmentes adózói adatbázisból lekérdezett köztartozás mentesség);
  2. f) képviselője a pályázat benyújtásával egyidejűleg nyilatkozik arról, hogy a költségvetési támogatás tekintetében adólevonási joggal rendelkezik-e;
  3. g) megfelel a rendezett munkaügyi kapcsolatok követelményeinek;
  4. h) a nemzeti vagyonról szóló 2011. évi CXCVI. törvény 3. § (1) bekezdés 1. pontja szerinti átlátható szervezetnek minősül;
  5. i) képviselője a pályázathoz kötelezően benyújtandó nyilatkozatok megtételét vállalja.

6.2. Pályázat benyújtására nem jogosult ÖTE

Nem jogosult pályázat benyújtására az az ÖTE, amely vonatkozásában fennállnak

az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény 48/B. § (1) bekezdésében, valamint

a közpénzekből nyújtott támogatások átláthatóságáról szóló 2007. évi CLXXXI. törvény 6. § (1) bekezdésében meghatározott kizáró okok.

6.3. Érvénytelenségi okok

Érvénytelen az ÖTE pályázata, ha

  1. a) a pályázat benyújtásáig jogerős bírósági nyilvántartásba vétele nem történt meg;
  2. b) nem rendelkezik HTP-vel kötött érvényes és hatályos EMÜ-vel;
  3. c) a hiánypótlási felhívás ellenére hiányosan, vagy határidőn túl nyújtotta be pályázatát;
  4. d) támogatási igénye meghaladja az EMÜ kategóriájának megfelelő legmagasabb támogatási összeget;
  5. e) az előző évben a támogató által azonos célra biztosított támogatással kapcsolatban kötött támogatási szerződésben foglalt kötelezettségét megszegte;
  6. f) a pályázat, valamint a mellékletként benyújtott dokumentumok adatai a hiánypótlás keretében adott felvilágosítást követően továbbra is ellentmondásosak;
  7. g) a pályázatot benyújtó személy nem jogosult a szervezet képviseletére [ha a szervezet képviselőjének változását igazoló okiratokkal (új képviselő megválasztását tartalmazó közgyűlési jegyzőkönyv / határozat, elfogadó nyilatkozat és a változás bejegyzési eljárás megindítását igazoló, érkeztetett kérelem) támasztja alá a pályázat benyújtásával egy időben, akkor az új képviselő is elfogadható benyújtóként];
  8. h) nem jogosult a támogatásra;
  9. i) nem rendelkezik önálló adószámmal és bankszámlával;
  10. j) képviselője a költségvetési támogatás tekintetében adólevonási joggal rendelkezéséről nem nyilatkozott.
  1. A támogatási időszak

A pályázat támogatási időszaka 2018. január 1-től – 2018. december 31-ig tart.

  1. A támogatás mértéke

Jelen pályázat keretében nyújtható támogatás legnagyobb összegét a pályázati kiírás

  1. pontja határozza meg. A támogató a támogatást a kértnél alacsonyabb mértékben is megállapíthatja, a kértnél nagyobb támogatás megítélésére nincs lehetőség.
  1. Támogatásból elszámolható költségek kör

A támogatás terhére a támogatási időszak kezdete, valamint az elszámolási határidő vége között pénzügyileg is teljesült költség(ek) számolható(k) el az ÖTE működésével összefüggésben.

Jelen pályázatból működési költség, eszköz beszerzés és szertár építés, felújítás támogatások terhére kizárólag az 5.1., 5.2. és az 5.3. pontban meghatározott költségek számolhatók el.

  1. Támogatásból el nem számolható költségek köre

Működési költség, eszköz beszerzés és szertár építés, felújítás támogatások között nem számolható el az 5.1., 5.2. és az 5.3. pontban nem szereplő költség, valamint az olyan támogatási időszakban felmerült költség, melynek pénzügyi teljesítése nem történt meg az elszámolási időszak végéig.

Nem elszámolható kiadás a visszaigényelhető előzetesen felszámított általános forgalmi adó (ÁFA visszaigénylésre jogosult szervezetek költségvetésükben és elszámolásukban csak a visszaigényelhető ÁFA nélküli (nettó) összegeket szerepeltethetik).

  1. Pályázati dokumentáció

A pályázati felhívás, a pályázati adatlapok és mellékletei a BM OKF honlapjáról, (http://www.katasztrofavedelem.hu), a MTSZ honlapjáról (http://www.tuzoltoszovetseg.hu), a Szent Flórián Önkéntestűzoltó-portálról (http://www.szentflorian.hu), illetve a KI-k honlapjairól tölthetők le.

  1. A pályázat benyújtásának módja, helye és határideje

12.1. A pályázat benyújtásának módja

Pályázatot kizárólag a pályázatkiíró által kiadott pályázati adatlapokon írásban

1 példányban kell benyújtani. Az adatlap tartalmában nem változtatható. A pályázati dokumentációt a pályázati kiírásban és a pályázati adatlapon közölteknek megfelelően hiánytalanul, azaz a pályázati formanyomtatvány minden kérdésére választ adva, és az előírt dokumentumok csatolásával kell benyújtani.

Kötelezően beadandó dokumentumok

  1. a) a pályázó adataira, illetve a pályázott kategóriá(k)ra vonatkozó adatlap

(1. melléklet);

  1. b) a pályázathoz csatolt dokumentumok listája (2. melléklet);
  2. c) a pályázó nyilatkozatai (3. melléklet);
  3. d) a pályázó nevében aláírásra jogosult személy, vagy személyek pénzügyi intézmény által igazolt, vagy ügyvéd által ellenjegyzett, vagy közjegyző által hitelesített aláírás mintájának eredeti, – a pályázat 13.3. pont szerint a HTP-hez történő benyújtáshoz viszonyítva – 30 napnál nem régebbi példánya, mely egyértelműen tanúsítja az önálló, vagy együttes képviseleti jogot;
  4. e) a pályázó nyilvántartását vezető bíróság által kiadott – a pályázat 13.3. pont szerint a HTP-hez történő benyújtáshoz viszonyítva – 30 napnál nem régebbi kivonat eredeti példánya;
  5. f) a pályázó köztartozásáról szóló, – a pályázat 13.3. pont szerinti benyújtási határidejéhez viszonyítva – 30 napnál nem régebbi nemleges együttes adóhatósági igazolás eredeti példánya, vagy az elektronikus irat kinyomtatott példánya, vagy a Köztartozásmentes adózói adatbázisból lekérdezett

(http://nav.gov.hu/nav/adatbazisok/koztartozasmentes/egyszeru_lekerdezes), pályázat benyújtásának időpontjában aktuális igazolás;

  1. g) üzemanyag, alkatrész költség és tűzoltógépjármű javítás, felülvizsgálat támogatási igény esetén a jármű tulajdonjogát, műszaki érvényességét igazoló dokumentum (pl. forgalmi engedély mindkét oldal) képviselő által hitelesített másolata;
  2. h) más tulajdonában álló – pl. önkormányzat -, de az egyesület által használt jármű esetében a tulajdonos használatba adást igazoló nyilatkozata;
  3. i) tűzoltó- gépjármű és technika javítás, felülvizsgálat esetén

– tételes árajánlat, amely részletesen tartalmazza az elvégzendő javítás anyag és munkadíj költségének bruttó összegét;

– más tulajdonában álló, de az egyesület által használt jármű esetében a tulajdonos javításhoz hozzájáruló nyilatkozatának eredeti példánya;

– a pályázó képviselőjének nyilatkozata arra vonatkozóan, ha járműjavítás esetén az árajánlat a támogatási igényt meghaladja, úgy a különbözetet saját forrásból finanszírozza;

  1. j) gépjármű, tűzoltó technika alkatrész-, tartozék- költség igény esetén nyilatkozat a beszerelési kötelezettség vállalásról (4. melléklet);
  2. k) EDR rádió támogatási igény esetén annak az ÖTE-nek, aki nem rendelkezik korábban jóváhagyott kérelemmel, a megyei igazgató által jóváhagyott -a terminálra vonatkozó adatok nélküli- csatlakozási kérelem (5. melléklet);
  3. l) szertár építés, felújítás támogatás igény esetén:

– az ingatlan tulajdonjogát igazoló, a pályázat benyújtásától számított 60 napnál nem régebbi tulajdoni lap másolata, vagy az elektronikus nyilvántartásból nyomtatott nem hiteles tulajdoni lap („TAKARNET”) a képviselő által hitelesített másolata;

– más tulajdonában álló, de az ÖTE által használt ingatlan esetén a tulajdonos használatba adást igazoló nyilatkozata (6. melléklet);

– más tulajdonában álló, de az ÖTE által használt ingatlan esetén a tulajdonos hozzájáruló nyilatkozata az építéshez, felújításhoz;

– a szertár építésére, felújítására vonatkozó munka részletes leírása és tételes költségbecslése, valamint kimutatás a meglévő és igényelt anyagokról;

– építési engedélyhez kötött szertárépítési, felújítási, korszerűsítési munka esetén a jogerős építési engedély képviselő által hitelesített másolata;

– nyilatkozat a beépítési kötelezettség vállalásról (7. melléklet);

  1. m) pályázó által megadott támogatási igények, igényelt eszközök fontossági sorrendje.

12.2. Pályázat benyújtásának helye

A pályázat kizárólag az EMÜ szerinti HTP parancsnokon keresztül nyújtható be. Ha az ÖTE több HTP-vel kötött EMÜ-t, akkor az ÖTE székhelye szerinti HTP-hez kell benyújtania pályázatát.

12.3. A pályázat benyújtási határideje

A benyújtási határidő számításánál a meghatározott határnap 24. óráját kell figyelembe venni.

A pályázat HTP parancsnokhoz való benyújtásának határideje: 2018. április 11.

A pályázatok felterjesztésének határideje a katasztrófavédelmi kirendeltség (a továbbiakban: KvK) vezetőjének: 2018. április 21.

A pályázatok felterjesztésének határideje a KI igazgatónak: 2018. április 27.

A pályázatok felterjesztésének határideje az Országos Tűzoltósági Főfelügyelőség (a továbbiakban: OTF) főfelügyelőjének: 2018. május 11.

  1. A pályázat formai vizsgálata és tartalmi bírálata

13.1. A pályázat érvényességének vizsgálata

A HTP parancsnok a részére benyújtott pályázatot formai és tartalmi szempontok alapján ellenőrzi, szükség esetén hiánypótlást kér be. A hiánypótlás beérkezését követően a pályázatokat összesítve, szakmai véleményével ellátva, a szolgálati utat betartva terjeszti fel a KvK vezetőjének, aki a pályázatok és a HTP parancsnok szakmai véleményének felülvizsgálatát követően további hiánypótlás bekéréséről dönthet.

Az esetleges hiánypótlások beérkezése után a KvK vezetője az ÖTE-k pályázatait összesítve a HTP parancsnokok javaslataival, a szolgálati út betartásával terjeszti fel a KI igazgatója részére.

A KI igazgatója a részére felterjesztett pályázatokat felülvizsgálja, ha szükséges hiánypótlást kér be, majd a megyei tűzoltó szövetség vél

Scroll to Top