Adománygyűjtő civil szervezeteket támogat a kormány

Civil szervezetek működését támogatja a kormány egy csütörtökön (2017. július 20.) közzétett pályázattal. A 185,5 millió forintos keretből azok az alapítványok, egyesületek, szövetségek kaphatnak pénzt, amelyek tavaly adományokat gyűjtöttek – jelentette be az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára budapesti sajtótájékoztatóján.

Fülöp Attila elmondta: a civil szervezetek az általuk gyűjtött adományok értékének 5 százalékára pályázhatnak, és ezt az összeget a szervezet az alapcélja szerinti tevékenység feltételeinek biztosítására költheti. A kormányzati normatív hozzájárulás összege, amelyet a Nemzeti Együttműködési Alapból biztosítanak, 10 ezertől 500 ezer forintig terjedhet.

A kormány a valódi közösségteremtő értékeket megjelenítő szervezetek életét akarja segíteni, könnyebbé tenni ezzel a pályázattal is – hangoztatta.

Közölte, a valós és valódi közösségi tevékenységet végző civil szervezetek társadalmi beágyazottsága, elfogadottsága a nekik adott adományokban is tükröződik, az állam ezért szeretné ezt még egy kicsit „megtoldani” a kiegészítő forrással.

A civil szervezetek a támogatást normatív alapon kapják meg, azaz csak a jogosultságot vizsgálják. A pályázatra augusztus 21-éig lehet jelentkezni, ugyanakkor a helyettes államtitkár arra hívta fel a figyelmet, hogy a támogatások kifizetése a keret kimerüléséig tart, az igénylések beérkezésének sorrendjében.

A pályázat részletei:

http://emet.gov.hu/felhivasok/nemzeti_egyuttmukodesi_alap16/

címen érhetőek el.

Fülöp Attila kitért arra is, hogy a civil szervezetek működésének megkönnyítésére tavaly jogszabályt módosítottak, idén pedig összesen 4 milliárd forint értékben írtak ki szakmai és működési pályázatokat, és ebből 5900 szervezet kapott támogatást.

A helyettes államtitkár a sajtótájékoztató helyszínén, a Semmelweis Egyetem II. sz. Gyermekgyógyászati Klinikáján az intézmény civil adományokból is működő Játszóház Alapítványának tevékenységét kiemelten méltatta.

Szabó András, a klinika igazgatója és Garami Miklós, az alapítvány kuratóriumi elnöke, a klinika igazgatóhelyettese arról beszélt, hogy a gyógyítás mellett számos különböző kiegészítő rehabilitációs és szociális programot folytatnak, részben civil segítséggel. Példaként említették, hogy a napokban Tihanyban ötven daganatos és leukémiás gyerek vehet részt egy aktív rehabilitációs programon.

(Forrás: www.kormany.hu)

Scroll to Top